Якщо на географічній мапі Європи одну ніжку циркуля вмістимо у кружечок з написом Львів, а іншу у кружечок з написом Феодосія (середньовічна торговельна Кафа), а потім протягнемо по колу другу ніжку у західному напрямку, то невдовзі вона опиниться точнісінько у кружечку з написом Венеція. Це напрочуд дивовижно, але Львів виявляється рівновіддаленим від Криму і Північної Італії, і таким чином вирізняється своїм майже казково - містичним географічним розташуванням, яке зближує Схід і Захід, Азію і Європу.
Львів – місто Заходу і водночас місто Сходу, завдячує своїй історичній кармі унікальним положенням на містичному перетині глобальних культурно - цивілізаційних впливів. Він вигідно і зручно умістився на геополітичному стику двох цивілізацій, на тектонічному розламі двох різних і часами ворожих культур, намагаючись віками сумістити несумісне. Тут зливався воєдино загадковий, ірраціональний і деспотичний Схід з героїчним, романтичним і прагматичним Заходом. Тут у багатоетнічному і мультикультурному плавильному котлі століттями вироблялися ті принципи толерантності й пошанівку чужого, які у подальшому можуть стати чинником утвердження цих ідей вже у прийдешній Новій Європі.
Львів став точкою дотику двох культурних світів, рівновіддаленою культурною і торговельною Меккою, яка невидимим магнітом завжди притягала сюди надзвичайно талановитих людей: архітекторів, скульпторів, художників, ремісників, купців, громадських діячів. Їх вабили сюди не лише незліченні дивовижні багатства – величні храми, розкішні палаци, крамниці, повні найрізноманітніших товарів з усіх куточків світу, а й високий рівень культури, освіти, бурхливе інтелектуальне життя. Тут кожен, звідки б він не походив: з Італії, Швейцарії, Німеччини, Греції чи Вірменії, за львівськими міськими мурами завжди знаходив надійний прихисток і можливість займатися улюбленою справою, що повною мірою дозволяло розкрити його здібності і талант…
Завдяки своєму унікальному географічному розташуванню на перетині головних торгових шляхів між Заходом і Сходом, Львів у XV - XVII століттях стає провідним торговельним центром Східної Європи, найбільшим містом України. Перебуваючи впродовж півтисячоліття в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню архітектурну перлину, центр книговидання, ремесел і мистецтв.
У XVIII - XX століттях у складі Австро - Угорської імперії Львів стає відомим як місто технічних інновацій, зокрема тут вперше у світі винайшли гас і гасову лампу. На початку XX століття Львів став столицею третього у світі регіону за видобутком нафти після США і Росії. У 1939 - 1991 роках Львів перебував під владою тоталітарного Радянського Союзу. Із моменту здобуття Україною незалежності місто набуває статусу культурної та духовної столиці української держави. У 2006 році, місто відсвяткувало свій 750-літній ювілей. |